| Upload Date | September 23 2024 10:20 PM |
| Views | 26 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ONE-NETBOOK TECHNOLOGY CO., LTD. ONE-NETBOOK T1 |
| Motherboard | ONE-NETBOOK TECHNOLOGY CO., LTD. ONE-NETBOOK T1 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1240P |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 3 |
| Base Frequency | 1.70 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.75 GB |
| Transfer Rate | 5186 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1969 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1870
268.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1685
10.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2006
41.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1897
43.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1989
27.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1950
9.60 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1968
157.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2030
62.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1909
57.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2548
10.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2313
72.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1583
121.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1792
52.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2279
22.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2019
1.95 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2075
65.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6777 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4659
669.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7613
45.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9396
192.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8049
185.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7940
107.8 images/sec |
|
|
Clang
|
6714
33.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2339
187.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9253
286.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4720
141.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6566
27.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10385
323.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6433
494.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7288
213.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6949
68.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10029
9.70 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8385
265.5 Kpixels/sec |