| User | picknmix |
| Upload Date | September 23 2024 01:49 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ECS LIVA Z7 Plus |
| Motherboard | ECS MTLH-MINI |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 5 125H |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 18 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 170 Stepping 4 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 4492 MHz |
| Package | Socket 2049 FCBGA |
| Codename | Meteor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 9 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 9 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 18.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 5588 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2303 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2110
303.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2049
12.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2294
47.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2262
52.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2221
30.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2219
10.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2324
186.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2366
73.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2334
69.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2885
11.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2789
86.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1850
142.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2306
67.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2473
24.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2270
2.20 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2566
81.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10883 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6972
1001.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
13011
78.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12309
252.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14287
329.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13968
189.6 images/sec |
|
|
Clang
|
16950
83.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2944
235.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16422
508.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7052
211.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10049
41.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15573
484.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9783
752.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10478
307.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9302
92.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18996
18.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13301
421.2 Kpixels/sec |