| User | LilHeidi |
| Upload Date | April 04 2023 10:18 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Ubuntu 22.10 |
| Model | To Be Filled By O.E.M. Z590 Taichi |
| Motherboard | ASRock Z590 Taichi |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-11900K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 167 Stepping 1 |
| Base Frequency | 5.10 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.13 GB |
| Single-Core Score | 2460 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2383
342.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2457
14.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2720
55.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2445
56.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2304
31.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2544
12.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2494
199.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2404
74.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2429
72.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2230
9.23 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2880
89.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2194
168.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2368
69.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2688
26.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2422
2.34 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2488
78.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11956 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6673
958.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
16084
96.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12117
248.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16554
381.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14696
199.4 images/sec |
|
|
Clang
|
20970
103.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3135
251.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20748
642.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6700
200.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9088
37.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16218
504.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12674
974.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11932
350.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10464
103.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
24787
24.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13287
420.7 Kpixels/sec |