| User | kweki |
| Upload Date | September 23 2024 11:00 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP ENVY x360 Convertible 13-ar0xxx |
| Motherboard | HP 85DE |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 3700U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 24 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3924 MHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Picasso |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.88 GB |
| Transfer Rate | 2400 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 967 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1292
185.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
967
5.83 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1022
20.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1162
26.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
833
11.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1102
5.43 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
868
69.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1191
36.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
377
11.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
958
3.96 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1432
44.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
796
61.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1052
30.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1036
10.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1119
1.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
960
30.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1968 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1760
252.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3052
18.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3324
68.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3444
79.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2914
39.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2777
13.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1050
84.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5156
159.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
458
13.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1139
4.71 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3406
106.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1314
101.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1624
47.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
435
4.31 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3350
3.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2163
68.5 Kpixels/sec |