| Upload Date | September 23 2024 10:08 AM |
| Views | 32 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 14 |
| Model | OPPO CPH2579 |
| Model ID | OPPO CPH2579 |
| Motherboard | RM6769 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM MT6769V/CZ |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 3 part 3338 revision 1 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 1.80 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.00 GHz |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.64 GB |
| Single-Core Score | 427 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
413
59.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
546
3.29 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
573
11.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
538
12.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
463
6.28 images/sec |
|
|
Clang
|
540
2.66 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
472
37.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
511
15.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
222
6.63 images/sec |
|
|
Background Blur
|
310
1.28 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
514
16.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
175
13.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
503
14.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
376
3.73 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
470
455.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
406
12.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1276 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
905
130.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1528
9.21 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2059
42.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2253
52.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1666
22.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1958
9.64 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
398
31.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2386
73.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
726
21.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
704
2.91 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1757
54.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
652
50.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1328
39.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1001
9.93 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1930
1.87 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1347
42.7 Kpixels/sec |