| User | mthocker |
| Upload Date | September 22 2024 03:37 PM |
| Views | 17 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Apple Inc. iMac11,3 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-F2238BAE |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-870 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 30 Stepping 5 |
| Base Frequency | 2.93 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3590 MHz |
| Package | Socket 1156 LGA |
| Codename | Lynnfield |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 1328 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 307 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
394
56.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
674
4.06 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
470
9.62 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
516
11.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
128
1.73 images/sec |
|
|
Clang
|
386
1.90 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
273
21.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
472
14.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
37
1.10 images/sec |
|
|
Background Blur
|
241
1.00 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
484
15.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
467
35.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
370
10.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
241
2.39 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
513
496.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
202
6.39 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1261 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1043
149.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3045
18.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2170
44.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2422
55.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
584
7.93 images/sec |
|
|
Clang
|
2489
12.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
535
42.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2366
73.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
147
4.41 images/sec |
|
|
Background Blur
|
923
3.82 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2120
66.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1872
143.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1690
49.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
816
8.09 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2606
2.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
899
28.5 Kpixels/sec |