| User | MichaelB_01 |
| Upload Date | September 22 2024 08:13 AM |
| Views | 17 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Alienware Alienware m17 R5 AMD |
| Motherboard | Alienware 0FDTJY |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 6900HX |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 68 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4914 MHz |
| Package | Socket FP7 |
| Codename | Rembrandt |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2161 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2344
336.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1927
11.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2088
42.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2155
49.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2015
27.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2187
10.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2163
173.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2268
70.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1168
34.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2906
12.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3004
93.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2199
169.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2569
75.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2565
25.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2036
1.97 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2332
73.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10270 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6523
936.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12243
73.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9946
203.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13733
316.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12431
168.7 images/sec |
|
|
Clang
|
16541
81.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2756
220.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17829
552.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4523
135.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11869
49.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14918
464.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11931
917.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11967
351.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8269
82.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18678
18.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11926
377.6 Kpixels/sec |