| User | MichaelB_01 |
| Upload Date | September 22 2024 08:06 AM |
| Views | 18 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Alienware Alienware m17 R5 AMD |
| Motherboard | Alienware 0FDTJY |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 6900HX |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 68 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4914 MHz |
| Package | Socket FP7 |
| Codename | Rembrandt |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2124 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2281
327.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1911
11.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2048
41.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2132
49.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1987
27.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2157
10.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2088
167.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2244
69.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1144
34.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2914
12.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2923
91.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2126
163.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2509
73.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2549
25.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2000
1.94 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2306
73.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10226 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6400
919.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12457
75.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9768
200.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13428
309.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12102
164.2 images/sec |
|
|
Clang
|
15985
78.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2729
218.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17783
551.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4499
134.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11906
49.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14856
462.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12077
928.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12130
356.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8165
81.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
20236
19.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11889
376.4 Kpixels/sec |