| User | MichaelB_01 |
| Upload Date | September 22 2024 08:01 AM |
| Views | 19 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Alienware Alienware m17 R5 AMD |
| Motherboard | Alienware 0FDTJY |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 6900HX |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 68 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4914 MHz |
| Package | Socket FP7 |
| Codename | Rembrandt |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2124 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2297
329.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1912
11.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2033
41.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2123
49.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1973
26.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2188
10.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2079
166.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2257
69.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1131
33.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2879
11.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2985
92.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2167
166.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2529
74.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2528
25.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1990
1.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2279
72.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10156 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6339
910.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11987
72.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9720
199.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13585
313.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12335
167.4 images/sec |
|
|
Clang
|
16026
78.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2701
216.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17688
548.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4533
135.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11822
48.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14926
464.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11832
909.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11465
336.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8229
81.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
20297
19.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11558
365.9 Kpixels/sec |