| User | MichaelB_01 |
| Upload Date | September 22 2024 07:54 AM |
| Views | 16 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Alienware Alienware m17 R5 AMD |
| Motherboard | Alienware 0FDTJY |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 6900HX |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 68 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4914 MHz |
| Package | Socket FP7 |
| Codename | Rembrandt |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2056 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2039
292.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1873
11.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2054
42.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1824
42.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1908
25.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2136
10.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2079
166.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2213
68.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1153
34.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2887
11.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2949
91.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1794
138.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2511
73.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2573
25.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2033
1.97 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2292
72.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10118 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6398
918.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12229
73.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9698
198.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13247
305.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12330
167.3 images/sec |
|
|
Clang
|
16042
79.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2671
213.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17510
542.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4531
135.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11608
48.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14804
460.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11933
917.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11908
349.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7988
79.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
20004
19.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11302
357.8 Kpixels/sec |