| User | MichaelB_01 |
| Upload Date | September 22 2024 07:44 AM |
| Views | 15 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Alienware Alienware m17 R5 AMD |
| Motherboard | Alienware 0FDTJY |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 6900HX |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 68 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 3244 MHz |
| Package | Socket FP7 |
| Codename | Rembrandt |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2140 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2275
326.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1932
11.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2039
41.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2145
49.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1991
27.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2151
10.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2133
170.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2260
70.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1156
34.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2917
12.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3023
94.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2187
168.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2551
74.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2557
25.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2037
1.97 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2272
71.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9981 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6410
920.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12812
77.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8955
183.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11565
266.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12204
165.6 images/sec |
|
|
Clang
|
16246
80.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2671
213.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17496
542.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4508
134.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11593
48.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14761
459.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11914
916.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11713
343.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7879
78.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19446
18.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11733
371.5 Kpixels/sec |