| User | 8r4x |
| Upload Date | July 24 2024 04:11 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Precision Tower 5810 |
| Motherboard | Dell Inc. 0HHV7N |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-1650 v3 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 63 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.49 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 3790 MHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Haswell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 15.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2128 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1220 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1148
164.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1439
8.67 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1433
29.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1345
31.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1000
13.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1307
6.44 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1218
97.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1296
40.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
471
14.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1540
6.37 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1834
57.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1065
81.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1263
37.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1534
15.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1274
1.23 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1408
44.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5552 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3719
534.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7570
45.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6724
137.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7282
167.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5439
73.8 images/sec |
|
|
Clang
|
7598
37.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1565
125.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7957
246.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2262
67.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6513
27.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8918
277.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5614
431.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6219
182.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6063
60.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9069
8.78 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7565
239.5 Kpixels/sec |