| User | picknmix |
| Upload Date | July 24 2024 09:03 AM |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Precision 7780 |
| Motherboard | Dell Inc. 0342YC |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-13950HX |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5287 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.69 GB |
| Transfer Rate | 1994 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2631 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2643
379.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2559
15.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2338
47.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2612
60.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2289
31.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2492
12.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2578
206.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2649
82.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2496
74.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3394
14.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3182
99.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2658
204.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2498
73.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3048
30.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2535
2.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2839
89.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17201 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9948
1.40 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22400
135.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
19953
408.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
20074
462.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
21698
294.5 images/sec |
|
|
Clang
|
34275
168.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3241
259.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
32380
1003.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9678
289.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13042
54.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
26042
810.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
18786
1.44 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17626
517.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13864
137.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
36633
35.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20550
650.7 Kpixels/sec |