| User | Replay7122 |
| Upload Date | March 27 2023 08:50 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. To be filled by O.E.M. |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z77M-D3H-MVP |
| Power Plan | Zrwnowaony |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-3770 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 58 Stepping 9 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4222 MHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 1852 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 776 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1201
172.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1609
9.70 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1372
28.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1354
31.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
307
4.16 images/sec |
|
|
Clang
|
1239
6.10 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1187
95.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1183
36.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
74
2.22 images/sec |
|
|
Background Blur
|
665
2.75 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1014
31.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1076
82.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
754
22.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
480
4.76 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1016
983.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
389
12.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2844 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2819
404.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6829
41.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4698
96.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6191
142.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1290
17.5 images/sec |
|
|
Clang
|
5493
27.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1520
121.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5481
169.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
306
9.16 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2313
9.57 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4123
128.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4002
307.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3401
99.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1528
15.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5417
5.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1834
58.1 Kpixels/sec |