| User | Replay7122 |
| Upload Date | March 27 2023 08:40 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. To be filled by O.E.M. |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z77M-D3H-MVP |
| Power Plan | Zrwnowaony |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-3770 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 58 Stepping 9 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4222 MHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 1646 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 772 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1203
172.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1599
9.64 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1345
27.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1338
30.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
306
4.15 images/sec |
|
|
Clang
|
1242
6.12 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1188
95.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1182
36.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
74
2.21 images/sec |
|
|
Background Blur
|
662
2.74 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1009
31.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1024
78.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
755
22.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
479
4.75 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1021
988.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
388
12.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2795 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2730
392.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6508
39.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4498
92.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6227
143.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1283
17.4 images/sec |
|
|
Clang
|
5466
26.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1515
121.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5456
169.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
304
9.10 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2315
9.58 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4066
126.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3940
302.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3357
98.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1397
13.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5386
5.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1822
57.7 Kpixels/sec |