| User | phuitema |
| Upload Date | July 23 2024 02:41 PM |
| Views | 41 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X670E AORUS MASTER |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X670E AORUS MASTER |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 9900X |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.40 GHz |
| Cluster 1 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5747 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 12 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 4796 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3350 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3210
461.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2662
16.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3364
68.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3197
73.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3307
44.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3198
15.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3358
268.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3178
98.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3569
106.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4527
18.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3917
121.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3527
271.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3832
112.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3562
35.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2842
2.75 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3291
104.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18758 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11311
1.59 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22471
135.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15357
314.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22802
525.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
25295
343.3 images/sec |
|
|
Clang
|
38724
190.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4442
355.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
36461
1.10 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
10716
320.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18839
78.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20612
641.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
26113
2.01 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19953
585.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11226
111.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
46872
45.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19403
614.4 Kpixels/sec |