| User | phuitema |
| Upload Date | July 23 2024 02:25 PM |
| Views | 17 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X670E AORUS MASTER |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X670E AORUS MASTER |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 9900X |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.40 GHz |
| Cluster 1 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5698 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 12 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 4798 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3315 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3166
454.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2422
14.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3367
68.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3194
73.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3303
44.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3125
15.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3353
268.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3185
98.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3599
107.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4541
18.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3904
121.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3505
269.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3798
111.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3515
34.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2826
2.73 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3310
104.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18551 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11191
1.57 GB/sec |
|
|
Navigation
|
21796
131.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15354
314.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22556
520.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
25659
348.2 images/sec |
|
|
Clang
|
37998
187.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4464
357.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
35398
1.07 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
10492
314.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18827
77.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20091
625.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
26137
2.01 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19892
583.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11279
111.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
44514
43.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19447
615.7 Kpixels/sec |