| User | Replay7122 |
| Upload Date | March 27 2023 06:12 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. To be filled by O.E.M. |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z77M-D3H-MVP |
| Power Plan | Zrwnowaony |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-3770 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 58 Stepping 9 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4103 MHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 1868 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 754 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1174
168.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1598
9.63 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1325
27.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1310
30.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
298
4.04 images/sec |
|
|
Clang
|
1204
5.93 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1154
92.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1131
35.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
72
2.15 images/sec |
|
|
Background Blur
|
645
2.67 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
985
30.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1060
81.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
733
21.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
466
4.63 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
984
952.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
379
12.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2768 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2761
396.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6644
40.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4669
95.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6107
140.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1258
17.1 images/sec |
|
|
Clang
|
5270
26.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1474
118.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5332
165.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
298
8.92 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2214
9.17 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4028
125.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3932
302.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3366
98.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1430
14.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5263
5.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1771
56.1 Kpixels/sec |