| User | Replay7122 |
| Upload Date | March 27 2023 05:49 PM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. To be filled by O.E.M. |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z77M-D3H-MVP |
| Power Plan | Zrwnowaony |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-3770 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 58 Stepping 9 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4103 MHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 1600 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 754 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1181
169.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1560
9.40 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1307
26.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1319
30.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
299
4.05 images/sec |
|
|
Clang
|
1209
5.96 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1150
92.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1152
35.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
72
2.16 images/sec |
|
|
Background Blur
|
644
2.66 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
984
30.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1044
80.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
734
21.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
465
4.61 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
996
964.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
380
12.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2714 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2518
361.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6432
38.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4461
91.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5776
133.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1208
16.4 images/sec |
|
|
Clang
|
5310
26.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1462
117.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5313
164.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
297
8.88 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2248
9.30 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3970
123.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3846
295.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3230
94.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1536
15.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5220
5.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1773
56.1 Kpixels/sec |