| User | vg_vassilev |
| Upload Date | July 22 2024 12:56 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E06 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. Z790 GAMING PLUS WIFI (MS-7E06) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-13700K |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 24 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.39 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5287 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5984 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2957 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2930
420.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2974
17.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2931
60.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2880
66.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2809
38.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2763
13.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2739
219.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2773
85.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2887
86.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3750
15.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3549
110.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2845
218.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2800
82.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3549
35.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2702
2.61 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3093
97.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 19722 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11433
1.60 GB/sec |
|
|
Navigation
|
26000
156.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
23434
479.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
23312
537.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
26188
355.4 images/sec |
|
|
Clang
|
34626
170.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3664
293.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
32332
1001.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11417
341.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18871
78.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
28026
872.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23079
1.77 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19356
568.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
17561
174.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
39653
38.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
22991
727.9 Kpixels/sec |