| Upload Date | July 21 2024 02:22 PM |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LG Electronics 14TD90Q-GX5GK |
| Motherboard | LG Electronics 14T90Q |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1240P |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 3 |
| Base Frequency | 2.09 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.75 GB |
| Transfer Rate | 2394 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1833 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1623
233.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1587
9.56 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1907
39.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1977
45.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2112
28.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2100
10.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2113
169.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2092
64.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
656
19.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2590
10.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2191
68.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1412
108.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2109
61.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2177
21.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2152
2.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2166
68.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5241 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3557
510.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7549
45.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5195
106.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6556
151.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8130
110.3 images/sec |
|
|
Clang
|
11728
57.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2499
200.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5560
172.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3768
112.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3399
14.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6047
188.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5398
415.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4163
122.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5729
56.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5825
5.64 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3802
120.4 Kpixels/sec |