| User | emerence |
| Upload Date | July 21 2024 01:22 AM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D76 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG B650M MORTAR WIFI (MS-7D76) |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 7800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5048 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5996 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2827 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2932
421.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2929
17.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2931
60.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2540
58.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2596
35.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2714
13.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2650
212.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2578
79.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2607
78.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3305
13.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3284
102.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3093
237.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3047
89.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3214
31.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2422
2.34 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3059
96.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15690 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12202
1.71 GB/sec |
|
|
Navigation
|
20113
121.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15359
314.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
19120
440.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
20618
279.8 images/sec |
|
|
Clang
|
24272
119.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3529
282.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
22055
683.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11835
354.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16689
69.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22449
698.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
18258
1.40 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
15682
460.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11545
114.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
24663
23.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16983
537.7 Kpixels/sec |