| User | dvmi1 |
| Upload Date | July 20 2024 08:20 PM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 82EY |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 4600H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 96 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 3991 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1505 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1612
231.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1572
9.47 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1456
29.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1579
36.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1451
19.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1536
7.57 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1230
98.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1614
50.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
781
23.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2173
8.99 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2154
67.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1241
95.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1625
47.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1932
19.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1534
1.48 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1668
52.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6444 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3565
511.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7107
42.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6737
137.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8401
193.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7935
107.7 images/sec |
|
|
Clang
|
9745
48.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1526
122.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10949
339.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3093
92.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8895
36.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9807
305.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6681
513.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7499
220.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5779
57.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12417
12.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8424
266.7 Kpixels/sec |