| User | GiMEL |
| Upload Date | July 20 2024 03:12 PM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | To be filled by O.E.M. To be filled by O.E.M. |
| Motherboard | JINGSHA X79 rev.01 Q77 |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2696 v2 |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 62 Stepping 4 |
| Base Frequency | 2.49 GHz |
| Cluster 1 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 3491 MHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Ivy Bridge-EP/EX |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 256 KB x 12 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 1596 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 564 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
895
128.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1125
6.78 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1006
20.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1012
23.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
224
3.04 images/sec |
|
|
Clang
|
858
4.23 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
859
68.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
890
27.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
54
1.61 images/sec |
|
|
Background Blur
|
437
1.81 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
760
23.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
827
63.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
552
16.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
338
3.35 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
755
731.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
283
8.96 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4498 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3841
551.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10392
62.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8023
164.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8987
207.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2460
33.4 images/sec |
|
|
Clang
|
9528
46.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1120
89.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10404
322.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
588
17.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3797
15.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6937
215.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6602
507.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5576
163.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2016
20.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10668
10.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3619
114.6 Kpixels/sec |