| Upload Date | July 20 2024 05:25 AM |
| Views | 22 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP Victus by HP Gaming Laptop 15-fb0xxx |
| Motherboard | HP 8A3D |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 1875 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 835 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
935
134.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
894
5.39 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
796
16.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
840
19.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
749
10.2 images/sec |
|
|
Clang
|
766
3.77 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
789
63.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
803
24.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
433
12.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1147
4.75 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1183
36.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
873
67.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1003
29.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1147
11.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
766
741.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
867
27.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3864 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3370
484.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5071
30.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3599
73.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4279
98.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4376
59.4 images/sec |
|
|
Clang
|
5232
25.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1023
81.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6164
191.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1848
55.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4918
20.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5340
166.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4214
324.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4198
123.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3652
36.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7057
6.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4591
145.4 Kpixels/sec |