| User | Broadbrah |
| Upload Date | July 20 2024 12:33 AM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 DARK HERO |
| Power Plan | GameTurbo (High Performance) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-14900K |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 1051464432615424 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 96.00 GB |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2986 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2905
417.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2750
16.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2955
60.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2961
68.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2919
39.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2768
13.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2818
225.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2926
90.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2953
88.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3821
15.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3485
108.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2658
204.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2907
85.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3579
35.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2840
2.75 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3185
100.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 20558 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11522
1.62 GB/sec |
|
|
Navigation
|
24732
149.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
24220
495.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
23168
534.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
27377
371.6 images/sec |
|
|
Clang
|
39637
195.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3748
300.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
39035
1.18 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
11490
343.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18961
78.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
30829
959.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22363
1.72 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20362
597.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16341
162.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
48189
46.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
23876
756.0 Kpixels/sec |