| User | adamu |
| Upload Date | July 19 2024 09:09 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C56 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MPG B550 GAMING PLUS (MS-7C56) |
| Power Plan | Mximo rendimiento |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4648 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3174 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2182 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2382
342.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2042
12.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2239
45.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2138
49.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1985
26.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2079
10.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2030
162.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2186
67.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1188
35.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2942
12.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2985
92.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2470
189.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2552
74.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2789
27.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1970
1.91 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2428
76.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9767 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7416
1.04 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12664
76.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9807
200.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11404
263.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11539
156.6 images/sec |
|
|
Clang
|
14074
69.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2750
220.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15225
471.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4560
136.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11901
49.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13847
430.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11958
919.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10056
295.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7723
76.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17524
17.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11763
372.5 Kpixels/sec |