| User | TwoHorus |
| Upload Date | July 19 2024 08:49 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG Strix G713PI_G713PI |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. G713PI |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 7945HX |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5185 MHz |
| Package | Socket FL1 |
| Codename | Dragon Range |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2839 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2964
425.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2520
15.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2637
54.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2558
59.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2818
38.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2803
13.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2779
222.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2741
84.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2836
84.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3508
14.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3401
105.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2837
218.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3139
92.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3223
32.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2579
2.50 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2718
86.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14540 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7994
1.12 GB/sec |
|
|
Navigation
|
18397
110.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10021
205.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16889
389.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17263
234.3 images/sec |
|
|
Clang
|
41253
203.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3559
285.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
37030
1.12 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
6646
198.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13773
57.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14758
459.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
21100
1.62 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
15747
462.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7849
77.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
45984
44.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13931
441.1 Kpixels/sec |