| User | Broadbrah |
| Upload Date | July 19 2024 08:02 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 DARK HERO |
| Power Plan | GameTurbo (High Performance) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-14900K |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5700 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 96.00 GB |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2961 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2764
396.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2698
16.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2897
59.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2927
67.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2917
39.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2738
13.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2794
223.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2908
90.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2939
87.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3831
15.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3552
110.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2678
205.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2914
85.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3581
35.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2813
2.72 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3197
101.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 20129 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11480
1.61 GB/sec |
|
|
Navigation
|
25081
151.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
24530
502.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
23900
551.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
27441
372.4 images/sec |
|
|
Clang
|
36928
181.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3778
302.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
36842
1.11 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
11515
344.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17343
71.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
30153
938.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
21395
1.64 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18631
546.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15856
157.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
43895
42.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
24722
782.8 Kpixels/sec |