| User | Broadbrah |
| Upload Date | July 19 2024 07:27 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 DARK HERO |
| Power Plan | GameTurbo (High Performance) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-14900K |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5700 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 96.00 GB |
| Transfer Rate | 6400 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2982 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2869
412.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2702
16.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2936
60.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2962
68.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2946
40.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2762
13.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2818
225.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2934
90.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2973
89.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3828
15.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3506
109.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2562
197.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2924
85.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3618
35.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2862
2.77 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3202
101.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 20288 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11188
1.57 GB/sec |
|
|
Navigation
|
25352
152.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
26123
534.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
23489
541.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
27981
379.7 images/sec |
|
|
Clang
|
36790
181.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3730
298.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
36950
1.12 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
11621
347.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18252
75.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
30880
960.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
21087
1.62 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18879
554.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15643
155.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
45253
43.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
24748
783.6 Kpixels/sec |