| User | Broadbrah |
| Upload Date | July 19 2024 05:59 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 DARK HERO |
| Power Plan | GameTurbo (High Performance) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-14900K |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5700 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 96.00 GB |
| Transfer Rate | 6400 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2973 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2841
408.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2714
16.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2935
60.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2958
68.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2923
39.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2789
13.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2835
227.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2930
90.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2963
88.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3800
15.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3515
109.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2565
197.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2914
85.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3463
34.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2832
2.74 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3234
102.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 20306 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11612
1.63 GB/sec |
|
|
Navigation
|
24355
146.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
25087
513.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
23260
536.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
27285
370.3 images/sec |
|
|
Clang
|
38042
187.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3770
301.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
38520
1.17 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
11845
354.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17188
71.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
30359
944.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
21175
1.63 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20540
602.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15513
153.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
44786
43.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
24432
773.6 Kpixels/sec |