| User | vkras |
| Upload Date | July 19 2024 05:29 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570S AORUS ELITE AX |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570S AORUS ELITE AX |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5900X |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 4889 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 512 KB x 12 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 3732 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2240 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2461
353.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2190
13.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2291
46.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2186
50.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2004
27.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2142
10.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2112
169.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2253
69.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1209
36.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3060
12.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3079
95.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2503
192.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2594
76.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2836
28.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1989
1.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2456
77.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13493 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9223
1.29 GB/sec |
|
|
Navigation
|
18416
111.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11842
242.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16642
383.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17739
240.7 images/sec |
|
|
Clang
|
24955
122.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2813
225.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
25315
784.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6287
188.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12986
53.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
17305
538.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
16773
1.29 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
14410
422.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9940
98.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
32369
31.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14885
471.3 Kpixels/sec |