| User | TwoHorus |
| Upload Date | July 19 2024 04:41 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG Strix G713PI_G713PI |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. G713PI |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 7945HX |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5440 MHz |
| Package | Socket FL1 |
| Codename | Dragon Range |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.63 GB |
| Transfer Rate | 4790 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2831 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2877
413.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2533
15.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2435
49.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2562
59.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2863
38.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2864
14.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2772
222.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2771
85.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2712
81.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3521
14.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3459
107.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3116
239.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3166
92.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3173
31.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2529
2.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2739
86.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14283 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7937
1.11 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17840
107.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9731
199.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16498
380.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17551
238.2 images/sec |
|
|
Clang
|
41523
204.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3498
280.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
35572
1.08 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
6537
195.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13467
55.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14466
450.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
20350
1.56 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
14935
438.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7622
75.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
46965
45.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13762
435.7 Kpixels/sec |