| User | TwoHorus |
| Upload Date | July 19 2024 04:24 PM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG Strix G713PI_G713PI |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. G713PI |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 7945HX |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5385 MHz |
| Package | Socket FL1 |
| Codename | Dragon Range |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.63 GB |
| Transfer Rate | 4790 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2839 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3042
436.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2623
15.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2426
49.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2568
59.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2848
38.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2904
14.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2743
219.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2756
85.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2749
82.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3463
14.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3423
106.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2942
226.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3155
92.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3171
31.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2533
2.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2748
87.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14081 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8039
1.13 GB/sec |
|
|
Navigation
|
18423
111.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9640
197.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15710
362.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18161
246.5 images/sec |
|
|
Clang
|
38678
190.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3583
286.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
34981
1.06 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
6517
195.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13741
56.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14025
436.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
19953
1.53 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
13196
387.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7508
74.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
44388
43.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13855
438.7 Kpixels/sec |