| User | Broadbrah |
| Upload Date | July 19 2024 03:55 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 DARK HERO |
| Power Plan | GameTurbo (High Performance) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-14900K |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5700 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 96.00 GB |
| Transfer Rate | 6400 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2951 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2880
413.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2716
16.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2959
60.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2936
67.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2923
39.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2765
13.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2859
228.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2949
91.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2952
88.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3829
15.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3490
108.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2286
175.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2849
83.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3494
34.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2830
2.74 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3090
97.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18807 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10841
1.52 GB/sec |
|
|
Navigation
|
23174
139.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
23019
471.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
21562
497.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
25297
343.3 images/sec |
|
|
Clang
|
34486
169.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3654
292.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
34005
1.03 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
10559
316.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17179
71.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
25506
793.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
19797
1.52 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18244
535.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14607
144.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
44899
43.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
22811
722.3 Kpixels/sec |