| User | msbtt |
| Upload Date | July 18 2024 07:17 PM |
| Views | 18 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z690 HERO |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-13900K |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5500 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5998 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 3141 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3151
452.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3025
18.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3049
62.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3081
71.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3039
41.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2993
14.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3018
241.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3033
94.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3061
91.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3931
16.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3583
111.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3054
234.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3005
88.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3589
35.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2936
2.84 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3236
102.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 22040 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11670
1.64 GB/sec |
|
|
Navigation
|
27882
168.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
25443
520.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
24530
565.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
29168
395.9 images/sec |
|
|
Clang
|
44528
219.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4017
321.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
42384
1.28 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
11976
358.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
20449
84.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
30708
955.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
26206
2.01 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
21731
637.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
17054
169.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
51653
50.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
26406
836.1 Kpixels/sec |