| User | dvmi1 |
| Upload Date | July 18 2024 06:50 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 82EY |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 4600H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 96 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 3991 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1535 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1732
248.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1638
9.87 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1456
29.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1606
37.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1460
19.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1525
7.51 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1281
102.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1611
49.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
841
25.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2183
9.03 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2148
66.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1286
98.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1624
47.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1930
19.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1555
1.50 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1665
52.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6490 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3877
556.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7586
45.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6711
137.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8304
191.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8074
109.6 images/sec |
|
|
Clang
|
9377
46.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1609
128.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10771
333.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3048
91.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8790
36.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9868
307.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6607
508.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7449
218.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5698
56.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12271
11.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8402
266.0 Kpixels/sec |