| User | dvmi1 |
| Upload Date | July 18 2024 06:43 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 82EY |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 4600H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 96 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 3991 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1536 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1727
248.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1629
9.81 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1452
29.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1601
36.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1462
19.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1547
7.62 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1275
102.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1606
49.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
837
25.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2178
9.02 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2165
67.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1279
98.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1623
47.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1950
19.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1555
1.50 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1681
53.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6517 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3860
554.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7703
46.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6809
139.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8170
188.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8082
109.7 images/sec |
|
|
Clang
|
9737
48.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1594
127.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10846
336.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3127
93.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8833
36.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9908
308.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6368
489.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7554
221.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5723
56.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12249
11.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8332
263.8 Kpixels/sec |