| Upload Date | July 18 2024 06:14 PM |
| Views | 19 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7B19 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. B360M GAMING PLUS (MS-7B19) |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-9400F |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 2.90 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4092 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 256 KB x 3 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1475 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1393
200.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1705
10.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1649
33.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1619
37.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1209
16.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1537
7.57 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1370
109.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1583
49.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
658
19.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2050
8.49 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2133
66.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1411
108.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1539
45.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2065
20.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1254
1.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1657
52.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5618 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3178
456.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7178
43.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5986
122.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7453
171.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5964
80.9 images/sec |
|
|
Clang
|
7659
37.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1791
143.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8511
263.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2691
80.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8753
36.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8808
274.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5673
436.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6511
191.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5689
56.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7100
6.87 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7227
228.8 Kpixels/sec |