| User | Broadbrah |
| Upload Date | July 18 2024 05:52 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 DARK HERO |
| Power Plan | GameTurbo (High Performance) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-14900K |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5700 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 96.00 GB |
| Transfer Rate | 6400 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 3126 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2948
423.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2903
17.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3227
66.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3100
71.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3039
41.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2906
14.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2919
233.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3013
93.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3074
92.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3999
16.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3694
115.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2859
219.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3084
90.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3683
36.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2932
2.84 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3344
105.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21834 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12310
1.73 GB/sec |
|
|
Navigation
|
26460
159.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
27175
556.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
24823
572.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
30167
409.4 images/sec |
|
|
Clang
|
40384
198.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3850
308.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
40608
1.23 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
12640
378.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
21073
87.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
30753
957.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
24169
1.86 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
21033
617.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
17121
169.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
50070
48.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
24987
791.2 Kpixels/sec |