| User | imoc |
| Upload Date | July 18 2024 03:18 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | LENOVO 83E1 |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen Z1 Extreme |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 116 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5063 MHz |
| Codename | Phoenix |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.19 GB |
| Transfer Rate | 1868 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2440 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2493
357.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2049
12.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2285
46.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2220
51.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2574
34.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2539
12.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2472
198.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2434
75.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2459
73.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3110
12.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3047
94.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1866
143.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2870
84.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2629
26.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2205
2.13 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2339
74.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10459 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7341
1.03 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12269
73.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9605
196.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13496
311.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13225
179.5 images/sec |
|
|
Clang
|
17053
84.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3101
248.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16621
515.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5980
179.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11638
48.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13736
427.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10997
845.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11492
337.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7385
73.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19503
18.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11405
361.1 Kpixels/sec |