| User | brand175 |
| Upload Date | July 17 2024 04:37 AM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650E AORUS MASTER |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650E AORUS MASTER |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 7950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.50 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5691 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 4800 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 3021 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3135
450.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2702
16.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2840
58.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2728
62.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3001
40.7 images/sec |
|
|
Clang
|
3074
15.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2923
234.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2857
88.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3065
91.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3640
15.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3537
110.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3240
249.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3353
98.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3379
33.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2614
2.53 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2889
91.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18995 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11338
1.59 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22952
138.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15930
326.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
21935
505.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
26689
362.2 images/sec |
|
|
Clang
|
45188
222.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3832
306.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
41313
1.25 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
10265
307.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17331
71.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22077
687.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22969
1.77 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20736
608.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11262
111.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
52954
51.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19292
610.8 Kpixels/sec |