| User | brand175 |
| Upload Date | July 17 2024 04:31 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650E AORUS MASTER |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650E AORUS MASTER |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 7950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.50 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5691 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 4800 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2973 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3005
431.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2410
14.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2890
59.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2710
62.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3017
40.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3032
14.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2931
234.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2858
88.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3035
90.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3652
15.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3634
113.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2785
214.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3360
98.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3413
33.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2649
2.56 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2885
91.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18969 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11384
1.60 GB/sec |
|
|
Navigation
|
23502
141.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15877
325.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
21813
503.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
25913
351.7 images/sec |
|
|
Clang
|
44557
219.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3856
308.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
41733
1.26 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
9961
298.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17409
72.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
21871
680.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23635
1.82 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20929
614.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11116
110.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
51380
49.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20040
634.5 Kpixels/sec |