| User | brand175 |
| Upload Date | July 17 2024 01:00 AM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650E AORUS MASTER |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650E AORUS MASTER |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 7950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.50 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5686 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 4800 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2984 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3091
444.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2684
16.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2877
58.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2700
62.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2953
40.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2956
14.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2887
231.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2799
86.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3012
90.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3622
15.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3550
110.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3145
241.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3319
97.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3353
33.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2599
2.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2850
90.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18721 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11150
1.56 GB/sec |
|
|
Navigation
|
23284
140.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16002
327.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
21433
494.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
24716
335.4 images/sec |
|
|
Clang
|
44656
219.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3807
304.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
41188
1.25 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
10030
300.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17420
72.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
21420
666.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22659
1.74 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20317
596.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11106
110.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
51736
50.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19499
617.4 Kpixels/sec |