| User | vg_vassilev |
| Upload Date | July 16 2024 07:20 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E06 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. Z790 GAMING PLUS WIFI (MS-7E06) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-13700K |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 24 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.39 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5287 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5984 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 3007 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2975
427.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3027
18.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2952
60.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2959
68.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2846
38.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2812
13.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2806
224.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2823
87.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2891
86.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3760
15.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3601
112.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2950
226.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2881
84.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3601
35.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2730
2.64 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3174
100.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 19833 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11779
1.65 GB/sec |
|
|
Navigation
|
26791
161.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
23266
476.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
24109
556.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
26356
357.7 images/sec |
|
|
Clang
|
34548
170.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3731
298.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
32069
993.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11476
343.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18770
77.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
27694
861.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23300
1.79 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18955
556.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
17076
169.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
38886
37.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
23854
755.3 Kpixels/sec |