| User | Warder105 |
| Upload Date | July 16 2024 06:01 PM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450 AORUS M |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450 AORUS M |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600G |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4440 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3590 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2042 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2198
315.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1937
11.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2035
41.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2046
47.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1859
25.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1973
9.72 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1955
156.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2102
65.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1100
32.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2742
11.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2842
88.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2093
160.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2409
70.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2611
25.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1860
1.80 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2279
72.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8414 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5555
797.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9936
59.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7081
145.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10643
245.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10323
140.1 images/sec |
|
|
Clang
|
12985
64.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2622
210.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14824
459.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3737
111.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10306
42.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11745
365.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10529
809.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9333
273.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5904
58.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16438
15.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10350
327.7 Kpixels/sec |