| User | Warder105 |
| Upload Date | July 16 2024 05:16 PM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450 AORUS M |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450 AORUS M |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600G |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4441 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3592 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2037 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2154
309.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1839
11.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1978
40.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2058
47.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1850
25.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1981
9.76 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1980
158.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2108
65.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1095
32.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2756
11.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2873
89.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2160
166.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2423
71.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2673
26.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1873
1.81 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2237
70.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8416 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5733
823.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10380
62.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7139
146.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9775
225.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10275
139.5 images/sec |
|
|
Clang
|
12977
63.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2621
209.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14864
460.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3752
112.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9659
40.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11700
364.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10536
810.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9625
282.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6158
61.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16482
15.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10320
326.7 Kpixels/sec |