| User | Warder105 |
| Upload Date | July 16 2024 12:32 AM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450 AORUS M |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450 AORUS M |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600G |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4448 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3598 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2006 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2201
316.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1833
11.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1973
40.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2030
46.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1847
25.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1940
9.56 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1953
156.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2095
64.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1124
33.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2688
11.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2829
88.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1735
133.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2396
70.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2611
25.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1862
1.80 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2279
72.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8303 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5550
797.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9804
59.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6935
142.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10207
235.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9938
134.9 images/sec |
|
|
Clang
|
12902
63.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2621
209.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14970
463.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3738
111.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9938
41.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11333
352.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10136
779.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9004
264.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6033
59.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16736
16.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10351
327.7 Kpixels/sec |