| User | Warder105 |
| Upload Date | July 15 2024 11:48 PM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450 AORUS M |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450 AORUS M |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600G |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4441 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3590 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2032 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2124
305.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1908
11.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1971
40.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2035
46.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1860
25.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1968
9.69 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1969
157.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2102
65.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1118
33.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2664
11.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2784
86.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2146
165.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2425
71.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2615
25.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1861
1.80 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2286
72.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8312 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5333
765.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9892
59.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6958
142.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10273
236.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10016
135.9 images/sec |
|
|
Clang
|
13023
64.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2631
210.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14839
459.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3679
110.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10008
41.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11358
353.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10849
834.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9324
273.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5790
57.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16709
16.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10246
324.4 Kpixels/sec |