| User | Warder105 |
| Upload Date | July 14 2024 10:11 PM |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450 AORUS M |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450 AORUS M |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600G |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4440 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3590 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2024 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2186
313.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1971
11.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2048
41.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2058
47.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1849
25.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1948
9.59 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1954
156.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2104
65.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1118
33.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2726
11.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2854
88.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1655
127.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2418
71.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2638
26.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1870
1.81 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2275
72.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8425 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5636
809.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10477
63.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7101
145.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10094
232.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10157
137.8 images/sec |
|
|
Clang
|
12926
63.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2633
210.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14954
463.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3772
112.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10077
41.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11686
363.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10643
818.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9463
277.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5857
58.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16759
16.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10229
323.9 Kpixels/sec |